Boot started...

Naszóval, linux...  feljegyzések, leginkább magamnak.

Notebookra linuxot telepítek. Az áldozat egy Dell E5570. A linux egy Ubuntu. Eredetileg 17.04 volt rajta, de lejárt a support. Ment egy upgrade 17.10-re, de elég sok gond volt vele, elsősorban olyan hibák, amiknek a forrásaként a systemd volt az első számú gyanúsítottam, de lusta voltam utánajárni. (használni szeretném a gépet, nem bétatesztelni)
Úgyhogy gyalu, rövid időre felraktam egy OpenSuSE 42.3-t. Finoman szólva nem tetszett. Egyébként is debiannal élek már legalább tíz éve, plusz olyan apróságok, hogy a GUI-n a fontok megjelenítése hihetetlenül ocsmány, állítólag valamiféle licencek miatt (??? már nem emlékszem, amikor a fontokat állítgattam, megjelent egy üzenet, hogy melyik README-t nézzem meg, ott volt valami utalás rá)
Ez valahogy elvette a maradék kedvem is tőle, úgyhogy vissza az Ubuntura.
Miután többen is "beszóltak", hogy a francér' használok ilyen köztes verziókat, mint amilyen a 17.10, ahelyett, hogy LTS-t használnék, hát íme...

16.04.3 pendrive-ról telepítve, elvben menet közben felrakattam rá az update-eket, de a gyakorlatban természetesen nem ment fel semmi (ez már 10-es ben is így volt, ha jól emlékszem :) ), cserébe miután feltelepült a rendszer, a boot után már nem lehetett használni az install alatt szépen működő wifi-t.
Szerencsére van kábel, azon keresztül felment egy "apt-get dist-upgrade", valamint egy "apt-get install firmware-addon-dell" - utóbbi nem tudom, tényleg szükséges volt-e (maga a csomag biztosan nem, de a függőségei közt lehetett valami - bár lehet, hogy csak a linux-firmware csomag upgrade-je oldotta meg, feltéve, hogy volt, ugyanis nem láttam a dist-upgrade listájában)

A reboot után még felraktam egy rkhunter-t is, a /etc/default/rkhunter-ben az APT_AUTOGEN false-ról true-ra állítva.

Hát itt tart most a dolog...

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Python3 virtualenv

Command line dedup

Docker - processz limitek - ciki